Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

30/09/2021

Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022 poprzedzi msza święta, która odprawiona zostanie o godzinie 9.00 w kolegiacie św. Anny. Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów naszej uczelni, który przejdzie Plantami do Collegium Novum UJ. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Collegium Novum UJ dokonana zostanie immatrykulacja studentów reprezentujących wszystkie wydziały uniwersytetu, a także wręczenie nagród Rektora UJ „Laur Jagielloński”.

Wykład inauguracyjny pt. „Spojrzenie psychoterapeuty na współczesne pandemie” wygłosi prof. Bogdan de Barbaro.

Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl

Nagranie dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=sfli4acTqjM