Dzień Otwarty Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM

19/03/2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Wydziału

Nauk o Zdrowiu UJ CM, który odbędzie się w piątek 24 marca. Wydarzenie połączone będzie z Dniem Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zlokalizowanym w Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie.

Do zapoznania z ofertą studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM, zapraszamy w trzech lokalizacjach: budynku głównym Wydziału przy ulicy Michałowskiego 12, budynku Studium Wychowania i Sportu UJ CM przy ulicy Badurskiego 19 oraz w Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej (CIEM), przy ulicy Medycznej 7.

Dla zainteresowanych proponujemy ciekawe wykłady i pokazy z zakresu fizjoterapii, jak również innych specjalności z dziedziny nauk o zdrowiu: elektroradiologii, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego i zarządzania w ochronie zdrowia.
W ramach wydarzenia będzie możliwość spotkania ze społecznością akademicką. Szczególnie zachęcamy do spotkania z przedstawicielami Studenckich Kół Naukowych działających w Instytucie Fizjoterapii:

1. Spotkanie ze Studenckim Kołem Naukowym Elektromiografii:
Siłowanie na rękę – czy ustawienie ciała i siła mają znaczenie? Sprawdź aktywność swoich mięśni – daj się podpiąć pod sEMG i zobacz skurcz swoich mięśni na monitorze – prezentacja badania i zapis aktywności bioelektrycznej sEMG wybranych mięśni podczas dowolnej aktywności ruchowej – np. badanie mięśni kończyny górnej podczas wykonywania pompki lub mięśni kończyny dolnej podczas chodu, podskoków, przysiadów.
Jesteś aktywny? Chodzisz na siłownię? Jesteś pewny, że prawidłowo wykonujesz ćwiczenia obręczy barkowej? Przyjdź i przekonaj się sam. Pomożemy Ci dobrać właściwe ćwiczenie dla danej partii mięśniowej.

2. Spotkanie ze Studenckim Kołem Naukowym Fizjoterapii Uroginekologicznej:
Dno miednicy – Co to jest? Jak działa? Jak je ćwiczyć? – pokaz ćwiczeń, omówienie budowy miednicy kostnej oraz mięśni dna miednicy,
Prawidłowa postawa ciała – jak o nią zadbać? – demonstracja oceny postawy ciała, jakie konsekwencje zdrowotne może nieść zła postawa na co dzień.
Nawyki dnia codziennego – jak prawidłowo kichać i kaszleć? – pokaz prawidłowych nawyków dnia codziennego w sposób bezpieczny dla zdrowia: kaszel, kichanie, wypróżnianie, dźwiganie.
Bolesne miesiączki – jak sobie z nimi radzić? – sposoby na ból, pokaz ćwiczeń, tejpowanie podbrzusza.
Blizna – jak sobie z nią poradzić?- pokaz mobilizacji blizny, tejpowanie blizny, demonstracja przykładowych technik radzenia sobie z blizną na różnych etapach jej gojenia.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia
dostępne są na stronie: www.dzien-otwarty-wydzialu-nauk-o-zdrowiu
oraz na stronie Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM na portalu Facebook.