Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny

2/01/2021

Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia Krakowska oraz partner wydarzenia- Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz solistów i kameralistów Filharmonii Krakowskiej.

W programie muzyka skomponowana przez Josefa i Johanna Straussów, Fritza Kreislera, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta i Bélę Kovácsa. Usłyszymy m. in.: “Nad pięknym modrym Dunajem”, uwerturę do operetki “Zemsta nietoperza”, Finale z kwartetu smyczkowego f-dur Dvořáka oraz “Schön Rosmarin” ze zbioru “Alt-Wiener Tanzweisen” Kreislera. Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum, Collegium Maius, Dworze UJ w Modlnicy, w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii UJ oraz w Ogrodzie Botanicznym.

Bilety- cegiełki będzie można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na platformie VOD PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 stycznia 2021 r.

Bilety do kupienia będą przez stronę Play Kraków- https://playkrakow.com/vods/vod.579

Koncert będzie dostępny od 3 stycznia od godz. 18.00 do 31 stycznia 2021 r.

Zapraszamy do oglądania, słuchania, wspierania szpitali oraz „odwiedzania” wnętrz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

6 stycznia cała społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma za pomocą wewnętrznego mailingu (niezależnie od wykupionego wcześniej dostępu na platformie PLAY KRAKÓW) nieodpłatnie możliwość obejrzenia Koncertu Noworocznego przez tydzień.

Wielkość fontu