21/06/2024

W dniu 6 czerwca 2024 roku w godzinach od 16.00 do 18.30 w ramach cyklicznie organizowanego wydarzenia Oblicza Kariery Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum: Świadomie Kształtuj Swoją Zawodową Przyszłość Merytorycznie o Karierze w Instytucie Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum odbyło się w wersji hybrydowej Spotkanie z Przedstawicielami Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz Doradcą Zawodowym zorganizowane dla Studentów kierunku Fizjoterapia. Spotkanie to zaszczyciła swoją obecnością Pani dr hab. Agnieszka Pac, Prof. UJ Pełnomocnik Prorektora Collegium Medicum ds. kształcenia.

W wydarzeniu pt.: Wejście na rynek pracy: prawnie i sprawnie: spotkanie z Przedstawicielami Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz Doradcą Zawodowym zorganizowanym i poprowadzonym przez dr hab. n. med. Joannę Bonior, prof. UJ – Dyrektor Instytutu Fizjoterapii, Kierownika Zakładu Fizjologii Medycznej KNB, Doradcę Zawodowego, wzięli udział zaproszeni Goście, Państwo:

mgr Agata Słowik – Koordynator Wojewódzki woj. małopolskiego Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka”, Pracodawca;

dr n. o zdr. Rafał Trąbka – Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów; adiunkt, pracownik badawczo-dydaktyczny Kliniki Rehabilitacji Instytutu Fizjoterapii WNZ UJ CM;

dr n. o zdr. Tomasz Maicki – Rzecznik Praw Fizjoterapeutów; adiunkt, pracownik badawczo-dydaktyczny Kliniki Rehabilitacji Instytutu Fizjoterapii WNZ UJ CM;

mgr fizjot. Wojciech Kurzydło – Członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów; asystent, pracownik badawczo-dydaktyczny Kliniki Rehabilitacji Instytutu Fizjoterapii WNZ UJ CM.

Ze strony Państwa Studentów w organizację Wydarzenia włączyła się Pani Justyna Wawrzeczko, co zostało mocno docenione przez Organizatora oraz Społeczność Studencką.

Wykład dotyczący funkcjonowania i struktury Krajowej Izby Fizjoterapeutów wygłosiła Pani mgr Agata Słowika a bezpośredni kontakt z jej Przedstawicielami stanowił znakomitą okazję dla Państwa Studentów do zdobycia praktycznej wiedzy na temat procedur i wymogów niezbędnych do uzyskania prawa wykonywania zawodu, co jest kluczowe dla przyszłej praktyki zawodowej a także publikowania w czasopismach branżowych. W trakcie spotkania miała miejsce także bardzo ożywiona dyskusja podczas której Państwo Studenci zadawali pytania w zakresie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, procesu rekrutacji, szkoleń specjalistycznych i podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz kompetencji a także dalszego rozwoju zawodowego i pracy w strukturach KIF. Zaproszeni Goście obdarowali Państwa Studentów licznymi materiałami naukowymi, branżowymi oraz promocyjnymi.

Pani dr hab. Agnieszka Pac, Prof. UJ przedstawiła i zaprosiła do udziału w projekcie badawczym Karieroskop – czynniki warunkujące sukces absolwentów na rynku pracy realizowany przez Sekcję ds. ds. Dydaktyki i Karier Akademickich CM.

Pani dr hab. n. med. Joanna Bonior, prof. UJ zaprezentowała także informacje dotyczące ścieżki rozwoju naukowego w tym warunków rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ CM, możliwości publikacji w czasopismach naukowych – zapraszając także do współpracy z periodykiem Sztuka Leczenia, którego jest Redaktorem Naczelnym, a po zakończeniu Spotkania zainteresowane osoby wzięły udział w indywidualnych konsultacjach z Doradcą Zawodowym w UJ CM. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Państwa Studentów i wysoką frekwencją.

Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w tegorocznej Debacie, zapraszamy na kolejną edycję Oblicz Kariery Uniwersytet Jagielloński- Collegium Medicum, jak również do skorzystania z doradztwa zawodowego oraz wsparcia w planowaniu kariery.

fotorelacja – mgr Anita Wąs