AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA WARUNKIEM DOBREGO ZDROWIA

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

W dniach 20 i 21 maja 2016 roku mam zaszczyt i przyjemność zaprosić do Krakowa na kolejną Jagiellońską Wiosnę Fizjoterapii. Już po raz czwarty odbędzie się ta konferencja gromadząca polskich i zagranicznych specjalistów zainteresowanych  fizjoterapią.

Staramy się dyskutować o nowych metodach postępowania fizjoterapeutycznego, przybliżać i omawiać już znane, a w trakcie warsztatów zaprezentować innowacyjne działania praktyczne.

Dokładamy starań, aby atmosfera Konferencji była niepowtarzalna.

Nasza Konferencja odbywa się dla Państwa i dzięki Państwu.

Codzienne życie każdego z nas pełne jest pośpiechu i stresu. Postęp techniczny i związane z nim ułatwienia w życiu codziennym nie rekompensują braku naturalnej aktywności fizycznej i radości wynikającej z ruchu. Sprzyja to rozwojowi niepełnosprawności i chorób cywilizacyjnych, dlatego należy mocno podkreślić, iż aktywność fizyczna i uprawianie sportu ma ogromne znaczenie w profilaktyce tych chorób.

Aktywność fizyczna jest warunkiem zdrowia i ważnym elementem zrównoważonego stylu życia. Ruch ma podstawowe znaczenie w usprawnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe metody leczenia fizjoterapeutycznego mogą skutecznie poprawić komfort życia tej grupy, przywrócić aktywność społeczną i zawodową, dać poczucie spełnienia i radości. Współczesna fizjoterapia pozwala wielu chorym szybciej i skuteczniej uporać się z bólem, radzić sobie w sytuacjach trudnych, a przede wszystkim otwiera „magiczne okno”, w którym pojawia się promyk nadziei na godne – pełne radości i zadowolenia Życie.

Mam nadzieję, że kolejne spotkanie w Krakowie umożliwi wszystkim zainteresowanym problemami fizjoterapii i rehabilitacji medycznej – lekarzom, pielęgniarkom i fizjoterapeutom zapoznanie się z nowymi ofertami fizjoterapii, a także na miłe i relaksujące spędzenie czasu w Naszym Magicznym Krakowie.

Program tegorocznej Konferencji jest tworzony z myślą o praktycznym aspekcie pracy z chorymi. Obejmuje on  warsztaty praktyczne oraz jak co roku – wykłady zaproszonych gości reprezentujących czołowe ośrodki rehabilitacji w Polsce i za granicą. Przewidziane są prezentacje plakatów, doniesień.

W programie Konferencji przewidziane są wystąpienia wybitnych specjalistów – praktyków w dziedzinie rehabilitacji w zakresie reumatologii, ortopedii, neurologii, angiologii i pulmonologii.

Zapraszamy Państwa w szacowne mury 600-letniego Uniwersytetu Jagiellońskiego, do Krakowa – miasta naukowców, artystów, studentów, miejsca pełnego zabytków.  Uczestnicząc w spotkaniu, będziecie Państwo mieli możliwość zakosztowania krakowskich klimatów kulturalnych i kulinarnych.

Z serdecznymi pozdrowieniami i oczekując na Państwa przyjazd,

Prof. dr hab. n med. Jolanta Jaworek
Przewodnicząca Komitetu Naukowego