Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii UJ CM

Przewodnicząca: Karolina Martyniuk

Adres e-mail: skn.fizjoterapii.cmuj@gmail.com

Działalność koła:

• udział w konferencjach naukowych
  • organizowanie warsztatów dla studentów
  • współpraca w organizacji konferencji naukowych
  • tworzenie projektów badawczych/prac naukowych
  • współpraca z innymi kołami naukowymi oraz innymi stowarzyszeniami i grupami działającymi w dziedzinie fizjoterapii

Warsztaty #1:

Po dopięciu wszystkich kwestii organizacyjno-formalnych SKN Fizjoterapii UJ CM w roku akademickim 2019/2020 wróciło do pracy.

Z tej okazji zorganizowaliśmy warsztaty dla studentów, które poprowadził opiekun koła – dr Grzegorz Mańko, a które dotyczyły kompleksowej terapii połykania u pacjentów oraz pracy z kością gnykową i jej szerokim zastosowaniem.
Poruszana tematyka okazała się niezwykle interesująca, gdyż np. u pacjentów neurologicznych zaburzenia połykania zdarzają się często, a rzadko kiedy porusza się temat pracy z tą dysfunkcją i z tą okolicą ciała.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego pierwszego spotkania oraz do śledzenia naszego profilu na portalu Facebook, gdzie będziemy dzielić się z Wami na bieżąco informacjami z działalności Koła.

Warsztaty #2:

Sesja zbliża się wielkimi krokami, dlatego też postanowiliśmy nieco rozruszać nasze szare komórki na kolejnych warsztatach praktycznych.

Tym razem gościliśmy na nich niezwykle charyzmatycznego człowieka, którym był dr Bartosz Trybulec. Większość z Was zna Pana Doktora jako pracownika naszego Instytutu, który w bardzo interesujący sposób potrafi przekazać wiedzę studentom – tak było również tym razem.

Na drugich warsztatach zorganizowanych przez nasze Koło zgłębialiśmy tajemnice stawów krzyżowo-biodrowych, które ostatnio przeżywają “swoje 5 minut” w fizjoterapii. Rozmawialiśmy o kompleksowej diagnostyce pacjenta z podejrzeniem dysfunkcji w tej okolicy, ćwiczyliśmy badanie, a także techniki, którymi możemy pracować z tym obszarem ciała. Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, które upłynęło w przemiłej atmosferze.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wielkość fontu