Szanowni Państwo,

mamy przyjemność ogłosić, iż publikacja książkowa „Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym” autorstwa Barbara Czerwińska-Niezabitowska, Małgorzata Kulesa-Mrowiecka z afiliacją Uniwersytetu Jagiellońskiego- Collegium Medicum, Wydziału Nauk o Zdrowiu Instytutu Fizjoterapii uzyskała I miejsce w kategorii Wydanie roku 2017 na XXIII Targach Stomatologicznych EXPODENT 2017 z szacowną Komisją Konkursową między innymi – Prof. dr hab. med. Bogumiła Frączak, Prof. dr hab. med. Mariusz Lipski.

Relację z promocji książki można odnaleźć w Alma Mater w numerze 191 na stronach 102 i 103 .

W dniu 17 grudnia 2016 roku odbyła się promocja książki w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.Wydarzenie to zgromadziło wielu znamienitych gości jak również specjalistów z zakresu stomatologii, ortodoncji i fizjoterapii. Spotkaniu przewodniczył prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster, recenzent książki, specjalista ortodoncji, stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej, wieloletni Prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. studenckich i programu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym,  kierownik Katedry i Zakładu Ortodoncji UJCM, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, który przedstawił tematykę książki oraz sylwetki naukowe jej Autorek. Następnie głos zabrał  prof. dr hab. Tomasz Brzostek Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UJCM, który składając gratulacje Autorkom, podkreślił, że książka ta jest dowodem na możliwość ścisłej współpracy specjalistów z różnych dziedzin medycyny i fizjoterapii oraz interdyscyplinarnego podejścia do problemu dysfunkcji narządu żucia.